7 porad dotyczących ubezpieczenia OC

0
502

1> Zwiększenie
kwoty podlegającej odliczeniu Odliczenie to kwota, którą płacisz z kieszeni przed złożeniem roszczenia ubezpieczeniowego. Wadą podniesienia roszczenia jest to, że kiedy złożysz roszczenie, zapłacisz więcej. Jeśli jednak jesteś bezpiecznym kierowcą, zaoszczędzisz więcej czasu, podnosząc koszty uzyskania ubezpieczenia. Przejrzyj swoją historię poprzednich roszczeń ubezpieczeniowych i sam podejmij dyskretną decyzję.

2> Older Auto – Porzuć kompleksowe / kolizje.
Jeśli twój samochód nie jest wiele wart, po co płacić za kompleksową i ubezpieczenie od kolizji. Możesz odwiedzić mnóstwo stron internetowych, aby znaleźć prawdziwą wartość swojego samochodu. Ponadto pośrednik ubezpieczeniowy może być w stanie wyciągnąć prawdziwą wartość pojazdu.

3> Korzystając z niskiego przebiegu
Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują zniżki, jeśli przejedziesz mniej niż określoną liczbę mil lub przejechasz mniej niż określoną odległość do pracy.

4> Przeprowadzka – rozważ koszty ubezpieczenia.
Jeśli zastanawiasz się nad przeprowadzką, dobrze jest zadzwonić do agenta ubezpieczeniowego i uzyskać jego opinię na temat kosztów ubezpieczenia w nowym mieście lub państwie.

5> Niskoprofilowy pojazd
Twój pojazd określi również całkowite koszty ubezpieczenia. Niektóre samochody są ulubione przez złodziei, ponieważ mają dobrą cenę. Niektóre samochody są droższe w naprawie. Przed dokonaniem zakupu samochodu sensowne jest przeprowadzenie odpowiedniej ilości badań.

6> Upewnij się, że Twój pojazd jest poprawnie wymieniony przez agenta ubezpieczeniowego.
Wielu producentów oferuje nieco podobne nazwy modeli pojazdów, ale koszty ubezpieczenia mogą się różnić. Dodatkowo 2 lub 4 drzwi lub niewłaściwy model mogą wpłynąć na wycenę ubezpieczenia auto.

7> Poproś brokera ubezpieczeniowego o sprawdzenie rabatów innych firm ubezpieczeniowych.
Wiele firm oferuje zniżki, jeśli ty i twój małżonek jesteście ubezpieczeni w tej samej firmie ubezpieczeniowej. Dodatkowo, jeśli szukasz ubezpieczenia domu, ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia auto od tej samej firmy ubezpieczeniowej, otrzymasz zniżki. Skontaktuj się z agentem ubezpieczeniowym w sprawie oszczędności.