Przegląd finansowania aktywów

0
488

Asset Finance pozwala firmom zbierać fundusze na zakup aktywów, które mogą być potrzebne do pomyślnego funkcjonowania firmy. Czasami płacenie ogromnej ilości gotówki za zakup aktywów może być naprawdę trudne do zarządzania. Ponadto miałoby to znaczący wpływ na kapitał obrotowy spółki. Dzięki finansowaniu aktywów można zgromadzić kapitał na zakup aktywów, a pieniądze można zwrócić firmie finansowej w drodze regularnych płatności w uzgodnionym okresie.

Finansowanie aktywów można wykorzystać na zakup nowych i używanych samochodów, autokarów, lekkich i ciężkich pojazdów użytkowych, maszyn i urządzeń biurowych. Za pomocą rozwiązań w zakresie finansowania aktywów możesz kupić sprzęt dla swojej firmy, nie wydając dużej kwoty za jednym razem.

Innymi słowy, oszczędza ci to kłopotów z pozyskaniem dużej ilości kapitału na zakup bardzo potrzebnych aktywów.

Główne rodzaje finansowania aktywów dostępne przy

zakupie w Wielkiej Brytanii

Ten typowy instrument kredytowy jest łatwo dostępny, gdy finansista umożliwia wynajmującemu prawo do posiadania i użytkowania aktywów w zamian za regularne płatności. Tutaj najemca najpierw znajduje poszukiwany przez siebie zasób i negocjuje cenę zakupu z dostawcą.

Po tym, jak najemca wpłaci depozyt w wysokości 10-20% do firmy finansowej, może odebrać aktywa bezpośrednio od dostawcy. Po dokonaniu płatności balonem pod koniec tego okresu tytuł własności przechodzi na najemcę.

Zakup dzierżawy

Leasing Zakup jest często mylony jako zwykły leasing. Jest podobny do umowy sprzedaży ratalnej, z tą różnicą, że w przypadku zakupu leasingowego najemca musi wpłacić depozyt w wysokości 10–15% jako wielokrotność spłat. Płatność za pozostałe saldo i odsetki odbywa się w ratach.

Ponadto umowa dzierżawy z opcją zakupu oparta jest na stałej lub zmiennej stopie procentowej. Miesięczna rata może zostać zmniejszona poprzez włączenie balonu.

Wynajem umowy

W umowie najmu zawarta jest umowa najmu między dostawcą a klientem. W tym przypadku klient wynajmuje zasób na określony czas, a po jego zakończeniu zwraca ten zasób dystrybutorowi. Dzięki umowie najmu klient ma możliwość korzystania z nowego zasobu bez ryzyka związanego z własnością.

Leasing

finansowy Dzięki leasingowi finansowemu można uzyskać do 100% finansowania na zakup wyposażenia zakładu wymaganego w firmie. W tym przypadku własność towarów pozostaje w gestii firmy finansowej, która wynajmuje towary najemcy w określonym czasie. Początkowo najemca musi uiścić opłatę za dokumentację i początkową opłatę za wielokrotność czynszów. Pozostały koszt składnika aktywów jest spłacany w uzgodnionym okresie.

Leasing operacyjny

W tym przypadku zostaje zawarta umowa wynajmu składnika aktywów do celów biznesowych na z góry określony okres. Po wygaśnięciu uzgodnionej dzierżawy składnik aktywów jest zwracany finansującemu lub składana jest oferta jego zakupu za wspólnie uzgodnioną cenę. Jedną z głównych różnic między leasingiem operacyjnym a leasingiem finansowym jest to, że podstawowy okres wynajmu leasingu operacyjnego nie obejmuje wszystkich kosztów kapitałowych i opłat dzierżawnych.

Patrząc na te różne rodzaje finansowania aktywów, nie byłoby trudno wybrać taki do kupowania drogiego sprzętu, nie wydając jednocześnie ogromnej sumy pieniędzy. Ale ważne jest, aby właściwie zrozumieć finansowanie aktywów i jego różne rodzaje przed złożeniem wniosku.

Istnieje wiele firm finansowych, które mogą pomóc w uzyskaniu konkurencyjnych i dostosowanych do potrzeb finansowych rozwiązań majątkowych dostosowanych do osobistych i biznesowych wymagań. Wskazane jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy, aby uniknąć jakichkolwiek komplikacji w przyszłości. Można skorzystać z pomocy jakiejkolwiek renomowanej firmy konsultingowej opartej na finansowaniu aktywów, aby uzyskać lepszą ofertę dla swojego biznesu.